Güncel

Devrimci Parti üyelerine toplamda 130 yıl hapis

Mersin'de yargılanan Devrimci Parti üyelerine 130 yıl hapis verildi

Mersin’de 15 Ağustos 2016 günü Devrimci Parti yöneticileri ve üyelerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan ve aralarında MYK üyelerinin de bulunduğu 18 partiliden 14’ü tutuklanmıştı.

Umut Gazetesi’nin haberine göre, bir süre tutuklu kalan, dönemin Devrimci Parti MYK üyeleri Serkan Kaya, Ezgi Harbelioğlu, PM üyesi Direnç Tuna, İl Başkanı Sami Gözen, İl yöneticileri Yusuf Gözen, Bejna Güney, Dilan Özer, Halil Göktürk Kahraman, Akdeniz İlçe yöneticileri Düzgün Okutan, parti üyeleri, Hüseyin Emre Geniş, Mihriban Altun, Mehmet Yaray, Devrim Ali Avcu, Ali Ahmet Şarman’ın yargılandığı dosyada bugün karar açıklandı.

Mersin 7. ACM’de görülen karar duruşmasında devrimcilere toplamda 130 yıl hapis cezası verildi.

Örgüt üyeliği, çeşitli eylem isnatları ve örgüt propagandası kapsamında yapılan yargılamada “örgüt üyelikleri” kapsamında ceza üst sınırı uygulanırken, devrimcilere, 34 yılla, 1 yıl 6 ay arasında değişen toplamda 130 yılı bulan hapis cezaları verildi.

Karar sonrası dönemin MYK üyesi Serkan KAYA ve dönemim Mersin il yöneticisi bir kişiye tutuklamaya yönelik, yakalama kararı çıkarıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu